Kumče naše škole

kumce

CIKURA MULUMEODERHWA

Naša se škola već pet godina brine o svom kumčetu Cikuru Mulumeoderhwai. Rođena je 17. 4. 2000. u Kongu i sada pohađa zadnji razred. Ima još troje braće  i sestara i zbog siromaštva roditelji nisu u mogućnosti djevojčici niti ostaloj braći omogućiti školovanje. Tijekom studenoga skupljamo novčane priloge za njezino školovanje i u 2016. godini. Sustav obrazovanja u D R Kongu je takav da se svaki semestar od osnovne pa do srednje škole i dalje plaća. Škola nije besplatna kao kod nas. Ukoliko dijete ne plati školarinu izbacuje ga se iz škole. Roditelji ne mogu u školu poslati svako dijete jer godišnja školarina je oko 100 eura, a dnevna plaća je oko 1 dolar. Svima od srca hvala što sudjeluju u ovoj humanitarnoj akciji.

 

Elizabeta Vilenica

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME