Bonton za razumijevanje invalidnih osoba

WP 20160304 12 35 54 Pro

U petak 4. ožujka učenici sedmih i osmih razreda prisustvovali su jednom posebnom predavanju. Mr. med. sc. Mirjana Dobranović, povodom predstavljanja Bontona za bolje razumijevanje osoba s invaliditetom, upoznala je učenike s pravima i mogućnostima koje osobe s invaliditetom imaju u Republici Hrvatskoj, ali i istaknula najvažnija pravila bontona kojih bismo se trebali pridržavati pri susretu osoba s invaliditetom. U suradnji s našim učenicima, gospođa Mirjana objasnila je neka od najvažnijih pravila toga bontona te nam svima ukazala na pogreške koje radimo pri susretu s osobama s invaliditetom. Tako smo naučili da se uvijek usredotočimo na osobu, a ne na njen invaliditet, da s tom osobom razgovaramo opušteno i bez straha da ćemo reći nešto pogrešno, da poštujemo pomagala koje osoba koristi i nikad ih ne pomičemo bez njena znanja te da pri duljem razgovoru s osobom u invalidskim kolicima nastojimo sjesti kako bismo se gledali u oči. No najvažnije pravilo koje smo naučili jest da kada želimo pomoći osobi s invaliditetom uvijek ju moramo pitati KAKO joj možemo pomoći. Životna priča, predanost i optimizam gospođe Mirjane, ali i ostalih članova Udruge za promicanje istih mogućnosti, svima nam mogu poslužiti kao primjer.

WP 20160304 12 05 41 Pro

Anamaria Sučec

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME