Učionica budućnosti

WP 20160308 09 37 06 Pro

Prošli smo tjedan dobili učionicu budućnosti. Škola je opremljena s 30 Prestigio tableta s instaliranim Windows 10 operativnim sustavom. Uz tablete je stigla i interaktivna ploča Prestigio Multiboard s tehnologijom višedodirnog zaslona. Ploča je ujedno i računalo s ugrađenim Intel i5 procesorom i Windows 10 operativnim sustavom. Ova oprema uz brojne aplikacije daje najbolje rezultate u radu, obrazovanju i razonodi.

Koncept Učionice budućnosti temelji se na implementaciji i integraciji naprednih hardverskih i softverskih tehnoloških rješenja u klasične školske učionice s ciljem unapređenja izvođenja nastave. Rješenje omogućava izvođenje interaktivne nastave, korištenje nastavnih materijala u elektroničkom formatu (e-udžbenici, prezentacije, animacije, video-filmovi), provođenje dinamičkih testova i kvizova znanja, praćenje aktivnosti pojedinog učenika, prikupljanje i analizu aktivnosti i rezultata ispita pojedinog učenika, međusobnu komunikaciju između nastavnika i učenika te mogućnost integracije s e-dnevnik aplikacijom za ocjenjivanje i vođenje evidencije o učeniku. Osnovni dijelovi rješenja su mrežna i bežična infrastruktura za povezivanje pojedinih komponenti rješenja, pametna ploča, tablet računala, softversko rješenje pametne učionice te elektronički nastavni sadržaj. Dio rješenja predstavlja i edukacija i trening nastavnika koji će izvoditi nastavu u učionici budućnosti.

WP 20160308 09 25 48 Pro

Tekst preuzet sa stranice CARNeta: http://www.carnet.hr/novosti/novosti?news_id=3305

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME